ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЯКИЙ WI-FI КАНАЛ ВІЛЬНИЙ?

До найпоширеніших проблем при використанні роутерів відносяться зниклення Wi-Fi сигналу, а також низька швидкість Інтернету.
Найбільш поширена причина їх появи – використання Вашою бездротовою мережею того ж каналу, який використовується іншими точками доступу Wi-Fi по сусідству. В результаті з’являються перешкоди та перевантаження каналу.
Рішення очевидне: змінити канал, адже в більшості випадків, користувачі вибирають значення Auto, яке встановлено в налаштуваннях роутера за замовчуванням.
Для зміни каналу потрібно заздалегідь визначити найбільш вільні.
Для цього потрібно завантажити та встановити безкоштовну утиліту InSSIDer або WiFi Analyzer, які сканують всі працюючі сусідні Wi-Fi точки доступу та демонструє в зручному вигляді всю інформацію про них: канал (на якому йде обмін даними), частоти роботи, виробник обладнання, MAC-адреси всіх найближчих точок доступу, SSiD (назва бездротової мережі), максимально можлива швидкість з’єднання, вид шифрування і багато іншого. Все це подається у вигляді наочних графіків.
Запускаєте цю програму на пристрої з WiFi – наприклад, на ноутбуці. І скануєте всі навколишні бездротові мережі.
Отримані дані – особливо завантаження каналів – використовуємо для вибору вільних діапазонів.

НИЗЬКА ШВИДКІСТЬ РОБОТИ ЧЕРЕЗ WIFI МЕРЕЖУ?

 

Найбільш поширений на сьогоднішній день стандарт WiFi 802.11n, як пишуть в документації, здатний в ідеальних умовах передати до 300 Мбіт/с, але це просто еталонна теоретична швидкість підключення стандарту N. Реальна ж швидкість завжди буде нижча, так як умови зазвичай далекі від ідеальних. Швидкість передачі даних залежить від якості роутера, відстані, перепон, зашумлення радіоканала, якість клієнтського адаптера, не сумісність пристроїв і т.д.

Причина №1. Всі пристрої підключені по WiFi.
Опис: при одночасному підключенні великої кількості пристроїв, продуктивність WiFi так само може знижуватися в силу того, що всі вони ділять єдину точку обміну. А точка в одну одиницю часу може працювати тільки з одним пристроєм.
Рекомендації: всі стаціонарні пристрої, тобто комп’ютери, ТВ-приставки, ігрові приставки, телевізори з функцією Smart-TV і т.д., рекомендується підключити до роутера кабелем.Для цього можна використовувати наявні в більшості роутерів порти LAN.

Причина №2. Велика кількість WiFi мереж навколо.
Опис: більшість сучасних роутерів працює в одному і тому ж радіодіапазоні 2.4 GHz. При правильних налаштуваннях і дотриманні стандартів у цьому діапазоні може поміститися не більше 3-4 WiFi мереж, які не будуть заважати один-одному. Якщо Ви на своєму ноутбуці або мобільному пристрої бачите більше 3-4 WiFi мереж, значить мережі однозначно заважають один-одному і це позначається в першу чергу на швидкості роботи WiFi.
Рекомендації: за допомогою додаткового ПЗ знайти найбільш вільний діапазон частот і налаштувати Вашу WiFi-зону на роботу в цьому діапазоні. Прикладами такого ПЗ можуть бути безкоштовні програми WiFi Analyzer для Android або Metageek inssider для Windows.

Причина №3. Велика кількість перешкод в WiFi діапазоні.
Опис: діапазон 2.4 GHz є досить зашумлений. В цьому діапазоні працюють деякі побутові прилади, сучасні радіотелефони. Так само в цьому діапазоні працюють різні радіо-гаджети для комп’ютера, такі як радіомишки і радіоклавіатури. Багато моделей радіокерованих іграшок так само використовує цей діапазон. Всі ці пристрої будуть перешкодою для вашої WiFi мережі і це буде позначатися в першу чергу на швидкості її роботи.
Рекомендації: основний метод вирішення проблеми – використання для роботи WiFI діапазону 5GHz.

Як правильно перевірити швидкість інтернету

Шановні користувачі, будь-який ресурс перевірки швидкості має похибки в алгоритмі вимірювання доступу до мережі інтернет.

Для найбільш вірної перевірки швидкості з’єднання з Інтернет через speedtest.net або інші служби, необхідно:

1. Підключити мережевий кабель безпосередньо до комп’ютера (в мережеву плату), минаючи роутери, точки доступу та інше активне мережеве обладнання.

2. При тестуванні швидкості підключення необхідно припинити роботу всіх програм закачування та спілкування, які можуть вплинути на результати вимірювань (Emule, DC , торренти, ICQ, Skype та ін.)

3. Залиште тільке одне відкрите вікно та лише одну вкладку Вашого інтернет браузера зі сторінкою speedtest’а.

4. Якщо у вас встановлені антивіруси – рекомендуємо їх відключати на час тестування каналу, наприклад, якщо Ви використовуєте Kaspersky Antivirus, то speedtest може показати швидкість Вашого каналу в Інтернет близько 280 Kбіт/с.

5. Після відключення всіх програм, які вимагають інтернет з’єднання, упевніться в цьому натиснувши Ctrl Shift Esc (для Windows), потім перейдіть на вкладу “Мережа” і подивіться на графіки активності інтернет з’єднання, якщо шкала не піднімається вище позначки 1%, то Ви зробили все правильно.

6. Далі, в цьому ж вікні (Диспетчер завдань Windows) перейдіть на вкладку “Швидкість” та спостерігаючи завантаження процесора проведіть тест.
Під час тесту завантаження процесора не повинно досягати відмітки 100%.

7. Для достовірності проведіть тест кілька разів!

Примітка: Ще раз акцентуємо Вашу увагу на те, що мережевий кабель, наданий провайдером, повинен бути підключеним безпосередньо в мережеву карту комп’ютера, а не в роутер або точку доступу wi-fi, інакше тести швидкості можуть бути не коректні.

Офіційний сайт nPerf – https://www.nperf.com/ru/
Офіційний сайт 2ip.ua – https://2ip.ua/ua/services/ip-service/speedtest
Офіційний сайт speedtest – https://www.speedtest.net/ru
Офіційний сайт ТРК ТВ-Ком – https://tv-com.org/speedtest